Projekt zafraktaluj sie! w mediach

ZAFRAKTALUJ SIĘ NA POLITECHNICE
Relacja z finału konkursu na najlepszy fraktal oraz podsumowania projektu "zafraktaluj się!"

Kto zostanie mistrzem fraktali?
Muszla ślimaka? Zapis dźwięku? Ten unikatowy kształt to fraktal, matematyczna struktura samopodobna. Najciekawsze modele, stworzone przez uczniów – zwycięzców ogólnopolskiego projektu „zaFRAKTALuj się” – będzie można obejrzeć 16 grudnia wCentrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej.

Konkurs na najlepszy fraktal (Mechanik Miesięcznik Naukowo-Techniczny, str. 1444)
Konkurs „zaFRAKTALuj się!”, organizowany na Wydziale Mechanicznym Technologicznym Politechniki Śląskiej, jest skierowany do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z całego kraju. Termin przyjmowania zgłoszeń do konkursu upływa 30 listopada.

zaFRAKTALuj się!
Nie trzeba być ekspertem od matematyki, by sterować parametrami, kolorować, przekształcać, zaprogramować wzór i wygenerować własny fraktal! - przekonują naukowcy z Wydziału Mechanicznego Technologicznego Politechniki Śląskiej i twórcy inicjatywy popularyzującej geometrię fraktalną.

Uczniu, zaprojektuj fraktal i wygraj!
Zachęcamy uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całej Polski do udziału w projekcie „zaFRAKTALuj się!”. By wygrać atrakcyjne nagrody rzeczowe wystarczy zaprojektować własny unikatowy fraktal.

Fraktale na piątkę i wystawę
Tworzenie fraktali, czyli specyficznych obiektów geometrycznych o unikatowych kształtach w specjalnym oprogramowaniu. Takie zadanie czeka uczestników konkursu „zaFRAKTALuj się!”, organizowanego przez Wydział Mechaniczny Technologiczny Politechniki Śląskiej. Wydarzenie ma promować i popularyzować geometrię fraktalną wśród uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Politechnika Śląska „zaFRAKTALuje” uczniów
Tworzenie fraktali, czyli specyficznych obiektów geometrycznych o unikatowych kształtach w specjalnym oprogramowaniu takie zadanie czeka uczestników konkursu „zaFRAKTALuj się!”, organizowanego przez Politechnikę Śląską. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Mistrzowie fraktali (Miejski Serwis Informacyjny Gliwice, str. 6)
Na Politechnice Śląskiej ruszył konkurs, w którym uczestnicy będą musieli wykazać się umiejętnością tworzenia fraktali. Na najlepszych czekają nagrody.

zaFRAKTALuj się! - projekt popularyzujący matematykę
zaFRAKTALuj się! to nowa inicjatywa popularyzatorska, promująca geometrię fraktalną, która zakończy się wystawą na Politechnice Śląskiej z najlepszymi fraktalami, wybranymi w trybie konkursu.